Co je to pasivní příjem a jak začít!

   Lidé chtějí vydělávat peníze a přitom přemýšlí úplně špatně. Je dobré si přivlastnit návyky úspěšných lidí, existuje mnoho článků a knih na toto téma. Pokud něco nezměníte, tak nezměníte ani výsledek. Jednoduše řečeno, pokud budete dělat to, co jste dělali dosud, budete dostávat také, co jste dostávali dosud. Rozdíl mezi pasivním příjmem a aktivním příjmem je ale dost velký, to si člověk musí uvědomit.

   Pasivní příjem na rozdíl od zaměstnaneckého příjmu je možné dědit. Děti, které se nepodílely na vytvoření tohoto pasivního příjmu se můžou těšit z pravidelného přísunu peněz, které vytvořili jejich rodiče. Je to podobné jako dostávat peníze za: pronájmem nemovitostí nebo autorská práva (spisovatelé, vynálezci, zpěváci, herci, atd...)

 

 
Jaké jsou výhody pasivního příjmu?
   Jednoduše si představte, že vyděláváte 24 hodin denně sedm dní v týdnu a je jedno, jestli zrovna jíte, díváte se na televizi a nebo spíte. To je pasivní příjem. Mnoho podnikatelů má svůj pasivní příjem. Má zaměstnance, kteří vykonávají práci z které on má peníze. Někdo si zakoupí byt a pronajímá ho a má z toho měsíční zisk. Tato myšlenka se asi líbí každému, ale ne každý umí tuto myšlenku realizovat.
 
Musíte změnit myšlení!
   Jestli jste neměli nikdy to, co jste chtěli, tak je to tím, že jste něco museli dělat špatně. Musíte tedy v první řadě změnit sebe a přístup k věci a pak se až mohou změnit další věci. To je důležité, změna přístupu k práci. Nemyslet jako zaměstnanec, ale myslet jako podnikatel a investor. A uvažovat v rámci dlouhodobého hlediska. Učte se, vzdělávejte se, věnujte čas osobnímu rozvoji. Snažte se kopírovat úspěšné systémy a rady úspěšných, které fungují. Proč vynalézat něco, co už vynalezeno bylo.
 
Aktivní příjem  
   Pracujete určitou dobu a za určitou dobu máte jistý zisk. Předem tedy můžete předpokládat, kolik dostanete. Jednoduše taková jistota a nebo i stereotyp. Většina lidí tímto způsobem pracuje, chodí do práce, kde jsou velmi často placení od hodiny. Odpracujete určitou část hodin a pak přestanete a příjem se zastaví. Například důchod, ukončení pracovního poměru a nebo jednoduše máte odpracováno a jdete domů. Činnost se zastaví a výdělky se také zastaví.
 
Pasivní příjem 
   Příjem máte pravidelně, i když neprovádíte žádnou práci. Například jste na dovolené a stejně vyděláváte peníze. Je to pouze o tom si tento příjem vytvořit. Směřovat tedy svoji činnost k tomu, aby byl tento příjem dosažen. Když vytváříte činnost, které vede k vytvoření pasivního příjmu, tak ze začátku příjmy nebudou třeba jako v aktivní, když dostáváte už za první hodinu. Ale jakmile dosáhnete určitého bodu, tak dojde k tomu, že když najednou přestanete, tak oproti aktivnímu příjmu se příjem nezastaví, ale jednoduše pokračuje dál a to i když nic neděláte. 
Co je tedy lepší? 
 
Nic není zadarmo!
   Samozřejmě pasivní příjem je také potřeba vytvořit. Každý musí pochopit, že bude potřeba vynaložit investice a to jak časové, tak někdy i finanční, to si každý musí uvědomit. člověk se musí připravit, že na začátku nevydělá nic a bude muset pracovat většinou více jak v zaměstnání.  A to může trvat nějakou dobu. V této fázi nevydělá nic a nebo méně než, kdyby prováděl práci za čas. Peníze z nebe nepadají a samo se taky nic neudělá, ale to si většina lidí bohužel myslí. Je to hlavně o přístupu a vytrvalosti, schopnosti se učit a ponaučit se z chyb. Vzdělávat se od těch nejlepších v oboru, to každému pomůže vyvarovat se chyb, kterých by se jinak dopustil. Nemusíte podnikat v oboru, kde si budete půjčovat peníze. Jsou k dispozici také levné možnosti, kdy jsou minimální vklady a to například mlm systémy, které se stávají velkým hitem ve světě ekonomiky. A je to právě tím, že člověk může začít téměř z nuly. A co je lepší mít 100% ze své práce a nebo 1% z práce 100 lidí? Je to pouze na každém, jak si to zařídí, každý člověk má stejné možnosti.
 

Když to dokázal někdo jiný, můžete i vy !